Projemiz hakkında

Amaç

Projenin amacı, Ermeni Soykırımı’nın 100. yılını anmanın bir yolu olarak, Ermeni tarihi ve kültürü hakkında bilgi vermek ve bu konuda farkındalık yaratmaktır.

Vizyon

Projemiz yalın bir fikirle yola çıktı: Ermeni Soykırımı’nın 100. yılını, iletişim kanalı olarak medya ve internet araçlarını kullanarak, her zamankinden farklı ve ilgi çekici bir şekilde anmak. Ermeni halkının kültürü, mücadeleleri ve uzun tarihini onurlandıracak bir çalışmayı hayata geçirmek istedik.
Ermenistan ve Ermenilere ilişkin yüz gerçeği seçmek ve bir araya getirmek kolay olmadı. Okuyucularımızın yaptığımız çalışmaya değer vermelerini umut ediyoruz. Web sitemizin izleyicilerinin, Ermeni Soykırımı’nın 100. yılını anmak için kendi yollarını bulmalarını, yaratmalarını ya da dünyanın herhangi bir yerinde başka insancıl çalışmalara katkıda bulunmalarını arzu ederiz.

Çalışmalar nasıl yürüyor?

100 Yıl, 100 Gerçek Projesi web sitemizde, 24 Nisan 2014’ten, yani 99. yıldönümünden itibaren, Facebook, Twitter, Instagram ve Google+ hesaplarımıza bağlantı verilerek, haftada iki kez “Gerçek”ler yayınlanıyor. Gerçeklerin sayısı her hafta artacak ve derlememiz, Ermeni Soykırımı’nın 100. yıldönümünü ifade etmek üzere en son 24 Nisan 2015’te, 100. gerçeğin yayınlanmasıyla sona erecek.

Hedef kitlemiz

Projemizde seslenmek istediğimiz hedef kitlemiz, öncelikle, zengin miraslarını ve tarihlerini hatırlatmak istediğimiz Ermeniler ve Osmanlı İmparatorluğu’nun mirasını taşımakta olan Türkiye halkları. Ayrıca web sitemizin ülke olarak Ermenistan ve halk olarak Ermenilere ilişkin bilgilenmek isteyen herkes için ilgi çekici bir kaynak olmasını diliyoruz.
Projenin nasıl doğduğunu ve ortaya çıktığına ilişkin daha fazla bilgiye “Hakkımızda” sayfasında yer alan görselden ulaşılabilir.DSC00679

Geribildirim

Belirtmek istediğiniz görüşlerinizi, önerilerinizi, memnuniyetsizliğinizi, sorularınızı ya da övgülerinizi e-posta ile 100years100facts@gmail.com adresine mesaj göndererek ya da iletişim form’unu kullanarak bizlere iletmenizden memnuniyet duyacağız. Gelen bütün mesajları yanıtlamak için elimizden geleni yapacağız, ancak her bir e-posta mesajını yanıtlayabileceğimize ilişkin güvence veremiyoruz.

Yazarının konuyla ilgili tutumu ne olursa olsun, bize ulaştırılacak mantıklı, araştırmaya dayalı ve saygılı bir dille ifade edilen tepkiler 100yil100gercek.com web sitesinde yayınlanabilecektir.