Proje Ekibi Hakkında

Lena C. Adishian (Maranian) – Proje Yöneticisi

Lena, Ermeni Soykırımı’nın yüzüncü yılını 100 Yıl, 100 Gerçek Projesi ile anıyor olmaktan gurur duyuyor.

Birçok Ermeni gibi Lena’nın, uzak akrabaları da dahil olmak üzere, ailesinin bireyleri dünyanın dört bir köşesinde yaşamakta: İngiltere, Fransa, Belçika, Almanya, İsveç, Arjantin, Türkiye, Ermenistan ve Amerika Birleşik Devletleri. Kökleri Türkiye’de Everek, Tomarza, Samsun, Trabzon, Yozgat ve Gürün’e, İngiltere’de de Manchester’a uzanıyor. Onların öyküleri, Ermeni Soykırımı’nın, kurtulanlar olarak ailelerini, kişisel tarihlerini ve geleceklerini nasıl değiştirdiği Lena için birer ilham kaynağı oldu ve projeye de hayat verdi.

Lena evli, iki çocuk annesi ve Los Angeles’da yaşıyor. Üniversite eğitimini ekonomi ve psikoloji olmak üzere iki dalda tamamladı ve master derecesi aldı. Kaçırdığı uyku fırsatlarını yakalamaya çalışma dışındaki zamanını, teknolojinin uygulandığı toplum yararına yaratıcı projeler üretmeye, Ermeni danslarına ve ailece yapılan kahvaltılara ayırmayı seviyor.


Nareg Seferian – Araştırmacı ve Yazar

Nareg’in ataları Maraşlı. Sonrasında ise ailenin yolu Halep, Beyrut ve São Paulo’dan geçmiş. Nareg ise Yeni Delhi’de doğdu ve orada yetişti. Yüksek öğrenimini Erivan, Santa Fe, Boston ve Vienna’da gördü. Yazılarına naregseferian.com adresinden ulaşabilirsiniz.